تماس از ساعت 8 لغایت 17 روز های کاری

013-44913

روزهای کاری شنبه تا پنج شنبه

8 صبح لغایت 5 بعد از ظهر

آدرس ایمیل:

barghabsanat@yahoo.com

لیست وبلاگ

Awesome Image

نحوه کار در اتوماتیک

فروردین ۳۱, ۱۳۹۹ 0 نظر تکنولوژی , درب اتوماتیک
در اتوماتیک و درب اتوماتیک دنیای مدرن امروز نیازها و خواسته‌های متفاوتی در زمینه‌های رفاهی ، بهداشتی ، اجتماعی ، آموزشی و… را نسبت به گذشته بروز می‌دهد. به جهت رفع این نیازها همه روزه محصولات جدیدی با فنّاوری‌های بروزتر و امکانات بیشتر ارائه می‌گردد، درب اتوماتیک یا در اتوماتیک با توجه به نیاز روزافزون به کنترل ورود و خروج مراجعین به اماکن مختلف ، کنترل هدر رفت انرژی ، مباحث معماری و موارد دیگری همچون : کاهش سروصدا ، مانع شدن از انتقال بیماری و افزایش سطح بهداشت عمومی و بسیاری از موارد دیگر یکی از لوازم کاربردی و بسیار پرمصرفی بود که در دهه ۶۰ میلادی در کشور آمریکا اختراع گردید.

انواع در اتوماتیک

در اتوماتیک از دو قسمت اصلی اپراتور و سیستم مکانیکی ساخته می­شود. که بخش اپراتور شامل الکتروموتور ، برد الکترونیکی ، چشمی‌هاست. و قسمت سیستم مکانیکی دستگاه که خود متشکل از قطعات مختلفی مانند ریل ، تسمه ، هنگرها یا غلتک ها ، هرزگرد و سایر قطعات است. و ( فریم و شیشه ) که محصولی است که شما در ظاهر آن را می‌بینید. که البته فریم می‌تواند، از جنس‌های مختلفی مانند انواع فلزات آلومینیوم ، آهن ، استیل و … باشد. و به­جای شیشه هم می‌توان از سنگ ، چوب ، کامپوزیت ، استیل و هر نوع متریال دیگری که مورد نظر کارفرما باشد، استفاده کرد. و عملاً می‌توان گفت: که شیشه و فریم یا همان قسمت ظاهری در اتوماتیک کاملاً طبق نظر کارفرما تولید می‌گردد.

تاریخچه درب اتوماتیک

در ابتدا روش کار انواعِ دربِ اتوماتیک با سیستم هیدرولیکی بوده است. یعنی داخل فضایی که درقسمت جلوی ورودی تعبیه شده بود، یک  درب صفحه‌ای وجود داشت. که افراد با ایستادن بر روی این صفحه و فشار وزنی که بر روی آن وارد می‌کردند، باعث ایجاد جریان هیدرولیک در مدار شده و در نتیجه باعث باز شدن در اتوماتیک می‌شدند. اما با پیشرفت علم و فناوری و وجود مشکلاتی در طراحی این نوع از درب اتوماتیک خیلی سریع،اپراتورِ در اتوماتیک  کشویی، جای درب اتوماتیک هیدرولیکی را گرفت.

نحوه کار در اتوماتیک

ترتیب عملکرد در اتوماتیک ها کار بدین شکل است، که از سنسورها یا چشمی هایِ داخلی و بیرونی به اپراتور فرمان صادر می گردد. در اتوماتیک با حرکت عابرین در زمان ورود و خروج از این سنسور ها فرمان گرفته و این فرمان را به برد های پردازش کننده (کنترل باکس)(controll box) منتقل می­ کنند. کنترل باکس نیز فرمانی به موتور الکترونیکی دستگاه، مبتنی بر شروع به کار و گردش صادر می کند. و تا زمانی که در اتوماتیک به طور کامل عمل کند و به انتهای مسیر حرکت خود برسد. این گردش توسط الکتروموتور ادامه پیدا خواهد کرد. پس از اینکه لت متحرک درب به انتهای مسیر خود رسید موتور از گردش ایستاده، عابرین عبور کرده و مجدداً فرمان گردش به حرکت عکس قبلی توسط کنترل باکس به موتور ارسال می شود و الکتروموتور هم با گردش عکس قبلی شروع به بستن لت های متحرک کرده و تا زمان بسته شدن کامل در اتوماتیک گردش ادامه خواهد داشت.
  • الکتروموتور سیستم های درب اتوماتیک شیشه ای شرکت درتیس ، به صورت پکیج کاملا اورجینال و وارداتی می باشد.

نظرتان را بنویسید:

هم اکنون، با ما در ارتباط باشید...!

برقاب صنعت گیلان / در کنار شما هستیم

تماس بگیرید

013-44913

آدرس ایمیل

barghabsanat@yahoo.com